Mide balon uygulaması fiyatı, öncelikli unsurunuz olmamalıdır. İlk olarak, güvenilir bir klinik seçmek, tecrübeli bir cerrahın ameliyatınızı yapması, ameliyatın fiyatından daha önemlidir.

Gelişen ve değişen teknoloji doktorun kullanacağı yöntemlere de etki edeceği için mide balon fiyatlarının 2021 yılına göre farklılık göstermesi oldukça doğaldır. Mide balonu takılması işlemi hastaya herhangi bir yan etki sağlamamaktadır, hasta kolaylıkla eski hayatına dönebilecektir.

Mide balonu takıldıktan sonra beslenme diğer ameliyatlara göre oldukça kolaydır. İdeal kilonuza ulaşmak için yaptırmanız gereken tek şey mide balonu ameliyatı değildir, mide balon takıldıktan sonra beslenme planı ve egzersizler hayatınızın odak noktası haline gelmelidir. Spor ve diyet yaşam tarzınız olmalıdır. Dikkat edilmediği takdirde eski kilonuza geri dönme ihtimaliniz her ameliyatta olduğu gibi mide balonu işleminde de mümkündür.

Mide Balonu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Türkiye’de mide balonuyla tedavi masrafları şu anda oldukça değişken biçimde farklılık göstermektedir. Fiyatlar mide balonunun tipine ve ilgili tedavi tekniğine ve süresine, ayrıca ilgili destek programına bağlıdır. Mide balonunun tamamen yerleştirilmesi ve çıkarılması, tüm kullanım süresi boyunca beslenme ve egzersiz tavsiyeleri, koçluk ile çok yönlü bakımı içeren tedavilere kıyasla elbette daha ucuzdur. Ek tedavi hizmetlerinin teklifine veya seçimine ve mide balonu tedavisinin süresine bağlı olarak oldukça astronomik rakamlara kadar fiyatlar yükselebilir.

Genellikle temel tedavi, yani mide balonunun yerleştirilmesi ve çıkarılmasıyla ilgilidir. Tedavi konsepti mide balonu implantasyonu ve çıkarılmasının ötesine geçerse daha yüksek fiyatlar ortaya çıkar ve uzun süreli kilo kaybını desteklemek için ek hizmetler sunulur. Yutulabilir Elipse ™ mide balonu ile mide balonu tedavisinin maliyetleri, ek hizmetler olmaksızın klasik bir mide balonu tedavisinin fiyatlarından önemli ölçüde yüksektir. Elipse ™ mide balonu tek başına bir tedavi değil, uzmanlar tarafından tasarlanmış bir programdır, yeni beslenme alışkanlıklarına ve daha sağlıklı bir yaşam tarzına yardımcı olacaktır. Örneğin, eğitimli beslenme uzmanlarından tavsiyeler, tavsiye ve koçluk, bir destek ekibinden sürekli destek vb. gibi ekstraları içerir.